Polskie drogi

Jedna kontrola i kilkanaście tysięcy złotych kar!

Wywrotkę przewożącą piach niezabezpieczony plandeką zatrzymał patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Ciężarówkę zatrzymali inspektorzy z warszawskiego oddziału ITD we wtorek (22 grudnia) na drodze powiatowej w miejscowości Łosie koło Radzymina. Pojazd przewoził piach niezabezpieczony plandeką oraz nie miał włączonych świateł mijania. Ustalono, że kierowca przewozi piach na potrzeby własne z Sokołówka do Radzymina.

W trakcie kontroli drogowej nie okazał wypisu z zaświadczenia na wykonywanie przewozów drogowych na potrzeby własne, wypisu z zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego lub wypisu z licencji. Oprócz tego inspektorzy ustalili, że w chwili zatrzymania do kontroli kierowca rejestrował czas pracy, prędkość pojazdu i przebytą drogę na wykresówce wypisanej na inną osobę.

Reklama

Za stwierdzone nieprawidłowości kierowcę ukarano mandatami na łączną kwotę 2450 zł. Wobec przewoźnika drogowego wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia 11,5 tys. zł kary. 2 tys. zł kary grozi również osobie zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie.

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj. CODZIENNIE CZEKA OD 20 000 zł do 40 000 zł! 

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

ITD/Interia.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy