Polskie drogi

Fotoprzestroga. Tragiczne zderzenie z ciężarówką

​Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, w którym zginął 73-letni kierujący.

W wypadku doszło w poniedziałek 5 lipca w miejscowości Posądza. Kierujący pojazdem marki Skoda, 73-letni mieszkaniec Krakowa jadący drogą wojewódzką nr 776 w kierunku Proszowic, na prostym odcinku drogi, z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn, zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu, bezpośrednio pod jadący  z naprzeciwka pojazd ciężarowy marki MAN, doprowadzając do zderzenia. 

Kierujący MAN-em 41-letni mieszkaniec Warszawy po zderzeniu ze Skodą zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do kolizji z Nissanem kierowanym przez 45-letniego mężczyznę, który jechał za Skodą. 

Reklama

Czołowe zderzenie Skody z ciężarówką okazało się fatalne w skutkach. Jego siła była tak duża, że ze Skody wyrwany został silnik, który zatrzymał się na poboczu koło Nissana. Kierowca Skody, pomimo przeprowadzonej reanimacji, zmarł na miejscu wypadku, natomiast kierujący MAN-em z ogólnymi obrażeniami ciała został przewieziony karetką do szpitala  w Proszowicach. 

Kierowcy MAN-a i Nissana byli trzeźwi. 

Na miejscu wypadku czynności wykonywał z policjantami prokurator oraz biegły za zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. 

***

Policja/Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy