Polskie drogi

Dramatyczny pościg za przestępcą

​Kierowca volkswagen passata uciekał przed policją, ponieważ od 2016 roku był poszukiwany dwoma listami gończymi. Ma do odbycia karę 3 lat więzienia.

18 września br. w godzinach rannych, policjanci kryminalni z Wieliczki prowadzili działania związane z odnalezieniem i zatrzymaniem 35-letniego mieszkańca powiatu, który  był poszukiwany od ponad 4 lat, dwoma listami gończymi za m.in. przestępstwa przeciwko mieniu a także przestępstwa narkotykowe. Tuż po godzinie 6:30, na drodze krajowej nr 94 w Wieliczce, zauważyli poszukiwanego mężczyznę, który poruszał się volkswagenem pasasatem.

Policjanci przystąpili natychmiast do zatrzymania samochodu, ale kierujący nie reagował na ich sygnały i jechał dalej, łamiąc szereg przepisów ruchu drogowego oraz stwarzając zagrożenie wobec innych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi rozpoczęli pościg za 35-latkiem, który jak się okazało, bardzo dobrze znał topografię pobliskich miejscowości i dróg. 

Reklama

W pewnym momencie mężczyzna skręcił w drogę szutrową i dojechał w rejon pobliskiego lasu licząc, że pieszo uda mu się uciec przez policjantami.  

Na nieszczęście 35-latka, funkcjonariusze którzy podjęli pieszy pościg za poszukiwanym,  dbają o sprawność fizyczną, biorąc udział w licznych biegach. Wytrenowanie dało efekt i po kilkuminutowej pogodni, uciekinier został zatrzymany. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Jeszcze tego samego dnia  usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, do którego się przyznał. 

Mężczyzna trafił już do aresztu.

Policja/Interia.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama