Polskie drogi

Dramatyczne potrącenie matki z dzieckiem

Do dramatycznego zdarzenia doszło na jednym z przejść dla pieszych w Olsztynie. Kierująca zignorowała czerwone światło i potrąciła matkę z 5-letnim synem.

Całe zajście zarejestrowały kamery olsztyńskiego ITS-u. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, kilka minut przed godz. 13:00, na ul. Limanowskiego.

24-letnia kierująca volkswagenem, wjechała na skrzyżowanie, gdy sygnalizator nadawał dla niej czerwone światło. W efekcie potrąciła na przejściu dla pieszych 5-letniego chłopca i jego mamę.

Na miejsce szybko zostały wezwane służby ratunkowe, a do ich przyjazdu potrąconymi zaopiekowali się świadkowie. Warto zwrócić uwagę na ich błyskawiczną reakcję - samochód jeszcze się nie zatrzymał, a kobieta i mężczyzna, którzy w momencie potrącenia również znajdowali się na przejściu, już biegli, by pomóc dziecku.

Reklama

Choć zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, to na szczęście - tym razem - skończyło się jedynie na ogólnych potłuczeniach pieszych.

Policjanci, którzy zostali wezwani przez świadków na miejsce zdarzenia, zatrzymali kierującej prawo jazdy. Za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kobieta odpowie przed sądem.

Policja/Interia.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama