Polskie drogi

Dostał 14 mandatów na 8 tys. zł podczas jednej kontroli!

Czternaście mandatów karnych na łączną kwotę 7950 zł – tak zakończyła się rutynowa kontrola drogowa zestawu składającego z ciągnika siodłowego i naczepy, którą przeprowadziła ITD we Wrocławiu.

Uwagę inspektorów, kontrolujących pojazdy na drodze krajowej nr 3, w miejscowości Radomierz, przyciągnął pojazd ciężarowy należący do estońskiego przewoźnika. Podczas kontroli okazało się, że kierowca wykonujący transport międzynarodowy, używał aż trzech kart kierowców w celu rejestrowania odpoczynku na swojej karcie. Zatrzymany do kontroli drogowej pojazd przejechał od załadunku ponad 1300 km, a kierowca na swojej karcie zarejestrował tylko 780 km.

Ponadto, minutę przed zatrzymaniem, jechał on 101 km/h na odcinku, gdzie dozwolona prędkość wynosiła 70 km/h. To jednak nie wszystkie przewinienia kierującego - na prawym siedzeniu siedział jego sześcioletni syn kierowcy, bez wymaganego fotelika do przewozu dzieci, które nie osiągnęły wzrostu 150 cm.

Reklama

Inspektorzy ukarali kierującego 14 mandatami na łączną kwotę 7950 zł. Ponadto, na poczet stwierdzonych naruszeń, pobrano kaucję w wysokości 10 000 zł. To już kolejna kontrola, która potwierdza, że kierowcy, pomimo wzmożonych kontroli Inspekcji Transportu Drogowego, w dalszym ciągu używają tzw. "drugiej karty".

ITD/Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy