Polskie drogi

Defilada Wojska Polskiego w Warszawie. Zobacz utrudnienia, sprawdź objazdy

We wtorek, 15 sierpnia w Polsce obchodzone będzie Święto Wojska Polskiego. Choć uroczyste obchody państwowe przewidziane są na ten, to kierowcy w Warszawie utrudnień mogą spodziewać się już dziś.

Święto Wojska Polskiego - Wisłostrada zamknięta na niemal dobę

W związku ze Świętem Wojska Polskiego i planowaną tego dnia defiladą wojskową już dziś, 14 sierpnia o 20:00 zamknięta zostanie Wisłostrada. Ponowne otwarcie ma nastąpić 15 sierpnia o godzinie 18:00. Wisłostrada zostanie zamknięta od mostu Skłodowskiej-Curie do ulicy Gagarina. Chodzi o obie jezdnie ulic Wybrzeże Gdyńskie, Wybrzeże Gdańskie, Wybrzeże Kościuszkowskie, Wioślarska i Solec od mostu Skłodowskiej-Curie do mostu Łazienkowskiego.

Kierowcy, którzy podróżują drogą krajową numer 7 (Gdańsk - Warszawa) mogą spodziewać się utrudnień już na wjeździe do stolicy. "Dodatkowo nie będzie można zjechać łącznicami z S8 na Wisłostradę. Kierowcy będą mieli możliwość alternatywnej trasy przez węzeł S8 Modlińska z DK61 do Jabłonnej i DW630 do Nowego Dworu do DK7" - poinformowała rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA, Małgorzata Tarnowska.

Reklama

Z Wisłostradą nie będą miały połączenia Trasa AK i most Grota-Roweckiego, aleja Solidarności i most Śląsko-Dąbrowski oraz most Poniatowskiego. Z ulicy Czerniakowskiej z kolei będzie można pojechać na Trasę Łazienkowską tylko w stronę centrum lub na most Łazienkowski.

Święto Wojska Polskiego - jakie ulice będą zamknięte?

Zamknięta zostanie nie tylko Wisłostrada. Kierowcy nie przejadą również ulicą Gwiaździstą (od ulicy Podleśnej do Wisłostrady), Krasińskiego (od Czarnieckiego do Wisłostrady, z ulicy Gwiaździstej będzie można pojechać wyłącznie w kierunku placu Wilsona), Krajewskiego (od Dymińskiej do Wisłostrady), Zakroczymską i Jeziorańskiego (od Szymanowskiej do Muzeum Katyńskiego). Zamknięta będzie również ulica Wenedów (od Zakroczymskiej do Wisłostrady), Sanguszki (od Zakroczymskiej do Wisłostrady), Wodna i Steinkellera. Kierowcy muszą być przygotowani również, że zamknięta zostanie ulica Grodzka i Nowy Zjazd (od alei "Solidarności" do Wisłostrady, zamknięty będzie również parking znajdujący się pod mostem między ulicami Grodzką i Nowy Zjazd), Bednarska (od Dobrej do Wisłostrady), Karowa (od Browarnej do Wisłostrady), Lipowa (od Browarnej do ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie), Dobra (od Karowej do Lipowej), Wiślana i Gęsta (od Browarnej do Dobrej). Zamknięte będzie również Wybrzeże Kościuszkowskie i Jaracza pomiędzy tunelem Wisłostrady i ulicą Dobrą. To jednak nie koniec.

Zamknięta będzie również ulica Zajęcza (od mostu Świętokrzyskiego do ulicy Dobrej), Tamka (od Dobrej do mostu Świętokrzyskiego), Ludna (od ulicy Solec do Wisłostrady), Wilanowska (od Czerniakowskiej do Wisłostrady), Górnośląska (od Czerniakowskiej do Wisłostrady), Łazienkowska, Rozbrat, Myśliwiecka i Szwoleżerów (od Górnośląskiej do Wisłostrady (możliwy będzie dojazd do posesji), a także 29 Listopada, Suligowskiego, Nowosielska i Hołówki

To jednak nie wszystko, ponieważ z ruchu wyłączone będą także ulice Mostowa i Boleść (od ulicy Freta do Wisłostrady), oraz ulica Bugaj.

Kierowcy będą musieli korzystać z objazdów. Poprowadzone są one ulicami Modlińską i Jagiellońską, Wybrzeżem Helski, Wybrzeżem Szczecińskim i Wałem Miedzeszyńskim. Na lewym brzegu Wisły, którzy jadą od strony Łomianek, kierowani będą do ulicy Marymonckiej. Dalej pojechać będą mogli ulicami Słowackiego, Mickiewicza, Andersa i Marszałkowską.

W poniedziałek z kolei od godziny 20:20 do 22:20 ulica Pułkowa zostanie zamknięta dla samochodów indywidualnych (nie dotyczy to komunikacji miejskiej) od ulicy Wóycickiego. Ponadto jutro w godzinach 14:00-15:00 zamknięte będą mosty Gdański i Śląsko-Dąbrowski.

Na utrudnienia przygotowani muszą być także piesi i rowerzyści

Na utrudnienia przygotowani muszą być również piesi i rowerzyści. Pasjonaci jednośladów nie będą mogli skorzystać z dróg rowerowych położonych wzdłuż Wisłostrady (od ulicy Krasińskiego do mostu Śląsko-Dąbrowskiego). Zamknięte będą także przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe znajdujące się na węźle ulicy Krasińskiego z Wisłostradą. Ponadto przez Wisłostradę nie będzie można przejechać także na wysokości ulic Wenedów, Ludnej i Łazienkowskiej. Dodatkowo jutro od 8:00 do 15:00 zamknięty będzie, zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów, dolny poziom mostu Gdańskiego. Nie będą w tym czasie zatrzymywać się również tramwaje. Warto też wiedzieć, że tego samego dnia w godzinach 13:00 - 16:00 zamknięty będzie również most Śląsko Dąbrowski. Od godziny 12:30 natomiast, od momentu oddania salutu armatniego, nie będzie możliwości, by na wysokości Starówki przejść bulwarami nad Wisłą.

Należy pamiętać, że jutro o godzinie 10:00 w katedrze polowej Wojska Polskiego przy placu Krasińskich ma odbyć się msza święta. O 12:00 natomiast na placu Piłsudskiego zaplanowana jest uroczysta zmiana warty honorowej przed Grobem Nieznanego Żołnierza. To również będzie wiązać się ze zmianami na drogach.

Święto Wojska Polskiego to nie tylko defilada. Na co jeszcze muszą być przygotowani kierowcy?

To wciąż nie wszystko, na co muszą być przygotowani zmotoryzowani poruszający się w tych dniach po stolicy. W związku ze Świętem Wojska Polskiego organizowany będzie również bieg "Piątka z Żołnierzem" wokół PGE Narodowego. Od 9:00 do 10:00 należy spodziewać się utrudnień na ulicy Sokolej i zjeździe z alei Poniatowskiego na Wybrzeże Szczecińskie.

W godzinach 10:00 - 13:00 przewidziane jest natomiast zgromadzenie publiczne pod katedrą praską (Floriańska 3). Następnie odbyć się ma przemarsz ulicą Floriańską, Jagiellońską, placem Hallera, Dąbrowszczaków, Inżynierską, Stalową i Szwedzką.

Zmiany dotyczą również komunikacji miejskiej

Oczywiście nadchodzące uroczystości będą miały również wpływ na kursowanie komunikacji miejskiej. W czasie kiedy zamknięte będą mosty Gdański i Śląsko-Dąbrowski zmieni się kursowanie linii autobusowych 100, 160, 190, 409 i 500. Jeśli natomiast odpowiednie służby podejmą decyzję o zamknięciu ruchu na mostach, to tramwaje linii 1, 4, 6, 20, 23, 26, 28, 73, 78, 79, T kursować będą w pętlach po obu stronach Wisły.

Od godziny 20:00 w poniedziałek do 18:00 we wtorek objazdami będą kursować linie: 100, 106, 107, 108, 114, 118, 127, 141, 159, 162, 166, 167, 171, 185, 187, 517, N16, N33, N83.

W trakcie uroczystości na placu Piłsudskiego, czyli w godzinach 10-14, trasami objazdowymi pojadą autobusy linii: 100, 111, 116, 180, 503, 128, 175, 178, 518, 222.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: utrudnienia dla kierowców

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy