Polskie drogi

Czołowe zderzenie, zginął kierowca mikrosamochodu

​Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego do jakiego doszło w niedzielę wieczorem w miejscowości Pogódki w gminie Skarszewy. Wskutek czołowego zderzenia samochodu i mikrosamochodu zginął 53-letni mężczyzna.

W niedzielę kilka minut po godz. 19:00 dyżurny ze Starogardu Gdańskiego otrzymał informację o wypadku drogowym jaki wydarzył się w Pogódkach na ulicy Szturmowskiego.

Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu śledczy do zdarzenia doszło na zakręcie drogi, gdy kierowca osobowego volkswagena zjechał na lewą stronę jezdni i zderzył się z jadącym w przeciwnym kierunku mikrosamochodem marki Ligier.

Kierowca oraz pasażer golfa po zderzeniu porzucili auto i uciekli pieszo w kierunku miejscowości Kobyle. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze zatrzymali w sprawie tego wypadku 30- i 36-letniego mieszkańca powiatu kościerskiego. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. W celu ustalenia czy byli trzeźwi pobrana została krew do badań.

Reklama

Obrażenia jakich doznał 53-letni kierowca Ligiera okazały się śmiertelne, natomiast 12-letni pasażer tego auta trafił do szpitala.

Funkcjonariusze sporządzili oględziny rozbitych aut. Policyjny technik wykonał szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które pomogą policjantom w ustaleniu bliższych okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Mikrosamochody to pojazdy, którymi można kierować od 14 roku, po zdaniu egzaminu na kategorię AM. Konstrukcje Ligiera napędzane są dieslem o mocy 6 kW i mogą osiągać prędkość do 45 km/h. Ich masa własna nie może przekraczać 350 kg.


Policja/Interia.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama