Polskie drogi

Brawurowa ucieczka... Fiatem Ducato

Policjanci z Krosna Odrzańskiego (Lubuskie) zatrzymali po pościgu 24-latka, który próbował uniknąć kontroli. Mężczyzna przekroczył busem dozwoloną prędkość i próbował oszukać mundurowych - poinformowała w poniedziałek Sylwia Betka z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

Kilka dni temu patrol drogówki chciał zatrzymać kierowcę busa na drodze krajowej nr 32 za przekroczenie prędkości. Ten jednak zignorował sygnał do zatrzymania się i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg i zatrzymali po około sześciu kilometrach.

Kierowca nie miał przy sobie prawa jazdy, o czym od razu powiedział policjantom. Tłumaczył, że w pośpiechu zapomniał je zabrać z domu. Nie miał też dokumentu tożsamości, ale podał swoje dane osobowe, które - jak się okazało - były fałszywe. Pasażer busa podał policji prawdziwe nazwisko kierowcy. Policjanci ustalili tożsamość kierującego - to 24-latek z pow. oławskiego w woj. dolnośląskim. Wyszło też na jaw, że w ogóle nie posiada prawa jazdy - przekazała Betka.

Reklama

Dodała, że za popełnione wykroczenia i przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej 24-latek stanie przed sądem.


PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy