Polskie drogi

BMW wpadło w poślizg i potrąciło sześcioro pieszych

Dolnośląska policja ujawniła nagranie z kamery monitoringu, na którym widać potrącenie sześciorga pieszych przez kierowcę BMW. Do wypadku doszło w wigilię w Bolkowie.

Jak już podawaliśmy, po wypadku policja informowała, że 20-letni kierowca nie dostosował prędkości jazdy do panujących na drodze trudnych warunków. W efekcie wpadł w poślizg. Samochód obracając się najpierw uderzył w znajdujących się chodniku pieszych, a następnie ściął latarnię.

Czwórka dzieci w wieku od roku do 12 lat, ich ojciec 35-letni ojciec i 30-letnia matka w zaawansowanej ciąży trafili do dwóch szpitali: w Jeleniej Górze i Legnicy. Ich życiu nic nie zagraża. Dwoje spośród nich - jak dowiedział się reporter RMF FM Bartłomiej Paulus - ma obrażenia, z powodu których będą musieli zostać w szpitalu dłużej niż siedem dni.

Reklama

Wiadomo, że w momencie wypadku 20-letni kierowca był trzeźwy, ale policja pobrała krew do dalszych badań.

Mężczyzna usłyszał już zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym, za co grozić może do 5 lat więzienia. 20-latek przyznał się do zarzucanego czynu i został za poręczeniem majątkowym wypuszczony z aresztu.


INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy