Polskie drogi

300-konna Cupra w akcji: 67 mandatów tylko w 3 dni

Nowosądeccy funkcjonariusze "drogówki" równo tydzień temu otrzymali nowy nieoznakowany radiowóz i już pochwalili się pierwszymi statystykami. Tylko przez 3 dni policjanci z wykorzystaniem 300-konnej Cupry wystawili 67 mandatów!

Do oficjalnego przekazania dwóch identycznych radiowozów wyposażonych m.in. w wideorejestrator z dwiema kamerami, sygnalizację i radiostację doszło 2 lutego 2022 roku w Krakowie. Jeden z pojazdów trafił do policjantów ze stolicy Małopolski a drugi zasilił flotę nowosądeckiej "drogówki".

Teraz funkcjonariusze z Nowego Sącza poinformowali, jak wykorzystywany był ich nowy nabytek tylko w dniach 3-6 lutego. Policjanci z tamtejszej grupy "Speed" przeprowadzili z wykorzystaniem nowej Cupry łącznie 64 kontrole ujawniając 71 wykroczeń, w tym 45 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Reklama

Z taką skutecznością nowa Cupra szybko się zwróci

Przez nieco ponad 3 dni nałożono 67 mandatów a wobec jednego kierowcy skierowano wniosek do sądu o ukaranie. Policjanci zatrzymali również prawo jazdy kierowcy, który prowadził samochód w stanie nietrzeźwości, a także zatrzymali jeden dowód rejestracyjny z uwagi na zły stan techniczny pojazdu.

Jak na razie najwyższy mandat w wysokości 2100 złotych został nałożony na kierowcę Volkswagena Golfa, który 4 lutego w miejscowości Cieniawa pod Nowym Sączem stworzył zagrożenie w ruchu drogowym podejmując niebezpieczny manewr wyprzedzania na podwójnej ciągłej i zmusił jadące z naprzeciwka auto z przyczepą do hamowania. Całą sytuację nagrała przednia kamera wideorejestratora umieszczona w Cuprze.

Obie 300-konne radiowozy małopolskiej policji zostały zakupione w ramach programu organizowanego przez Komendę Główną Policji.

Wartość pojazdów z wyposażeniem to 541 200 zł, z czego 300 000 zł zostało przekazane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ale sądząc po efektywnym wykorzystaniu nowych radiowozów, szybko zwrócą się z nawiązką i na pewno ukrócą zapędy niektórych kierowców.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wideorejestrator | Cupra Leon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy