Polskie drogi

14-letni chłopak zabrał ojcu kluczyki. Zabił 17-letniego kolegę

Kolejna tragedia na drodze. Młody mieszkaniec gminy Lubawa wykorzystując nieobecność rodziców wziął kluczyki od samochodu ojca i wybrał się z kolegą na przejażdżkę. Zakończyła się ona tragicznie. Na miejscu zginął 17-letni pasażer. Za kierownicą siedział 14-letni chłopiec.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na jednej z dróg w gminie Lubawa. Na miejsce  pojechali funkcjonariusze, gdzie zastali rozbitego volkswagena, obok którego leżał młody chłopak. Udzielały mu pomocy dwie osoby. Policjanci przystąpili  do reanimacji 17-latka, na miejsce przybyła  także karetka pogotowia.

Jak się okazało 14-letni mieszkaniec gminy Lubawa bez wiedzy ojca zabrał kluczyki do polo i wybrał się na przejażdżkę ze swoim kolegą.

W pewnym momencie na prostym odcinku drogi gruntowej nie dostosował prędkości do warunków drogowych. W konsekwencji stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do jego wywrócenia. W wyniku odniesionych obrażeń 17-letni pasażer poniósł śmierć na miejscu. Prawdopodobnie nie miał zapiętych pasów. Młody kierowca nie odniósł żadnych obrażeń. 

Reklama

W najbliższym czasie młody mieszkaniec gminy Lubawa ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy