Polskie drogi

13-letni kierowca chciał uciec przed policją

Ucieczka nie trwała długo, a teraz nieletniego kierowcę czekają poważne konsekwencje.

Do tego niecodziennego zdarzenia doszło dzisiaj, chwilę po północy. Policjanci ruchu drogowego patrolując ulice Lubina, zauważyli kierującego Oplem Astrą, którego sposób jazdy wzbudził ich podejrzenia. Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli.

Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, nakazując kierowcy zatrzymanie auta. Jednak ten na widok radiowozu gwałtownie przyśpieszył, rozpoczynając ucieczkę. Po przejechaniu około 100 metrów policjanci zatrzymali uciekiniera, który po unieruchomieniu pojazdu próbował jeszcze szybko wysiąść i uciec pieszo.

Reklama

Jakież było zdziwienie policjantów, kiedy okazało się, że zatrzymanym jest 13-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego. Nieletni oświadczył funkcjonariuszom, że poczekał aż jego ojciec pójdzie spać, a następnie bez jego wiedzy zabrał kluczyki od samochodu i wybrał się na przejażdżkę. Nastolatek tłumaczył, że postanowił się przejechać, ponieważ nie chciało mu się spać i nudził się.

Policjanci ustalili, że 13-latek dzień wcześniej wrócił z ośrodka szkolno-wychowawczego, aby święta spędzić z rodziną. Po wykonanych czynnościach funkcjonariusze przekazali nieletniego uciekiniera pod opiekę ojcu. Teraz jego sprawą zajmie się sąd rodzinny.

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj. CODZIENNIE CZEKA OD 20 000 zł do 40 000 zł! 

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

Policja/Interia.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy