Polskie drogi

1000 zł mandatu za brawurową jazdę audi

Policjanci z Krosna Odrzańskiego, Słubic oraz Sulęcina połączyli siły w walce z piratami drogowymi. Podczas wspólnych działań zatrzymali i ukarali mandatem w kwocie 1 tys. zł kierowcę Audi, który jechał z prędkością 213 km/h.

W piątek (1 lutego) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Krosna Odrzańskiego wspólnie z kolegami ze Słubic i Sulęcina przeprowadzili działania "Niechroniony uczestnik ruchu drogowego". Przez cały dzień zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierowców, pieszych i rowerzystów, na ich wzajemne relacje, które wpływają na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W trakcie tych wspólnych działań, policjanci poruszający się radiowozem wyposażonym w wideorejestrator zauważyli audi, którego kierowca jechał w sposób brawurowy, wyprzedzając w niebezpieczny sposób. Gdy funkcjonariusze zmierzyli jego prędkość okazało się, że jechał 213 km/h w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 90 km/h.

Reklama

22-letni kierowca audi został zatrzymany i ukarany mandatem karnym w kwocie 1 tys. złotych.

W sumie w wyniku wspólnych działań funkcjonariusze ujawnili blisko 70 przypadków łamania prawa. Część z nich zakończyła się postępowaniem mandatowym, a część swój finał znajdzie w sądzie.

Policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy