Jazda (bez)alkoholowa

Wyszedł z więzienia i... nadal jeździ po pijanemu

Co robić z takimi ludźmi? Policjanci zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę, który wypadł z drogi i rozbił auto. 26-latek już wcześniej odbył karę więzienia za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariuszki z łęczyńskiej i chełmskiej komendy policji, podczas prywatnej podróży w miejscowości Nowogród (woj. lubelskie) zauważyły rozbity samochód marki Volvo znajdujący się w rowie. Przy samochodzie stał mężczyzna z zakrwawioną twarzą, który był oszołomiony i szedł w kierunku drogi. Policjantki zatrzymały się, by udzielić pomocy uczestnikom zdarzenia i poinformowały służby ratunkowe.

Przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że pojazdem podróżowała kobieta, która siedziała na miejscu pasażera oraz czterech mężczyzn. Od wszystkich uczestników zdarzenia wyczuwalna była woń alkoholu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości wszystkich osób uczestniczących w zdarzeniu. Ponieważ nikt nie przyznawał się do kierowania pojazdem, czterech mężczyzn zostało zatrzymanych i osadzonych w areszcie.

Reklama

W toku dalszych czynności okazało się, że kierowcą volvo był 26-latek, który miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Dodatkowo wyszło na jaw, że mężczyzna działał w warunkach recydywy i wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem po alkoholu. Teraz grozi mu dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, dotkliwe konsekwencje finansowe oraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

Czy kolejne więzienie go czegoś nauczy? Czy po wyjściu nadal będzie jeździł aż kogoś zabije? Czas pokaże...

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj ponad 20 000 zł!

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

Policja/Interia.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy