Jazda (bez)alkoholowa

To był wesoły karawan... Do pewnego momentu

"Jechało dwóch gości karawanem..."- tymi słowami rozpoczął się słynny skecz, który po 22 latach od premiery przeistoczył się w rzeczywistość... Policjanci w Chęcinach zatrzymali 41-letniego kierującego karawanem, który miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

"Jechało dwóch gości karawanem..."- tymi słowami rozpoczął się słynny skecz, który po 22 latach od premiery przeistoczył się w rzeczywistość... Policjanci w Chęcinach zatrzymali 41-letniego kierującego karawanem, który miał  w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Nietypowe zgłoszenie do funkcjonariuszy z Chęcin wpłynęło w czwartek, krótko przed godziną 9 rano. Na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna informując, że widział jadący "wężykiem" karawan.

W trakcie poszukiwania wspomnianego pojazdu policjanci dotarli do jednego z zakładów pogrzebowych. Zastali tam dwóch mężczyzn w wieku 41 i 50 lat. Już po krótkiej rozmowie policjanci nabrali podejrzeń, co do trzeźwości pracowników zakładu. 41-latek "wydmuchał" ponad 3 promile, starszy z mężczyzn miał w swoim organizmie 2,6 promila.

Reklama

Policjanci szybko ustalili, że karawanem kierował młodszy z mężczyzn.

41-latek stracił prawo jazdy i wkrótce stanie przed sądem. Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Policja/Interia.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama