Jazda (bez)alkoholowa

Sosnowiec. Pijany kierowca uszkodził trzy pojazdy

2 promile alkoholu miał w organizmie 43-latek, który spowodował kolizję w centrum Sosnowca. Starał się uciekać przed policją, jednak wyszło mu to bardzo nieudolnie. Teraz odpowie przed sądem.

Policjanci z Sosnowca otrzymali zgłoszenie, że na jednej z ulic miasta może znajdować się samochód, którego kierowca doprowadził wcześniej do kolizji, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze wybrali się pod wskazany adres, jednak poszukiwany pojazd znaleźli dopiero kilka przecznic dalej.

Ku ich uciesze okazało się, że w środku siedzi podejrzany o stłuczkę kierowca. Ten widząc policjantów zamknął się w środku i próbował uciec, włączając wsteczny bieg. Funkcjonariusze szybko zareagowali i wybijając boczną szybę, wyciągnęli 43-latka na zewnątrz.

Reklama

Kierowca prowadził pod wpływem alkoholu

Po badaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna był kompletnie pijany - w organizmie miał dwa promile alkoholu. Dodatkowo, nie posiadał prawa jazdy. Po zbadaniu całej sprawy wyszło na jaw, że 43-latek odpowiada za uszkodzenie trzech pojazdów. Na szczęście ich kierowcom nic się nie stało.

O jego dalszym losie  pijanego 43-latka zadecyduje sąd, który może skazać go nawet na 5 lat więzienia.

***INTERIA.PL/Policja
Dowiedz się więcej na temat: policja | pijany kierowca | Sosnowiec

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy