Jazda (bez)alkoholowa

Pijany skuterzysta doprowadził do kolizji

Kierujący jednośladem miał takie stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu, że zaskakuje samo to, że było w stanie prowadzić taki pojazd.

W minioną sobotę przed południem dyżurny terespolskiego komisariatu powiadomiony został o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. 3 Maja w miejscowości Piszczac. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący skuterem 46-letni mieszkaniec gm. Piszczac, zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z Audi A3, które prowadził 26-letni mieszkaniec Piszczaca.

Badanie przeprowadzone przez policjantów na miejscu zdarzenia potwierdziło, że kierowca Audi był trzeźwy. Natomiast w przypadku kierującego jednośladem 46-latka urządzenie wykazało 2,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Na szczęście okazały się one groźne, a całe zdarzenie zakwalifikowane zostało jako kolizja.

Reklama

46-letni amator jazdy na podwójnym gazie odpowie za swe czyny przed sądem. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowiadał będzie również za spowodowanie kolizji drogowej.

Policja/Interia.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama