Jazda (bez)alkoholowa

Pijany i poszukiwany uszkodził radiowóz i uciekł

26-latek poszukiwany przez policję staranował radiowóz, uszkodził ogrodzenie, blaszany garaż, filar budynku i omal nie potrącił kobiety. Został zatrzymany kilka godzin później, ukrywał się u kolegi – poinformował we wtorek rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Kilka dni temu policjanci zauważyli w Ochmanowie zaparkowany samochód marki Audi, którym na co dzień jeździł mężczyzna, poszukiwany do odbycia kary ośmiu miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko rodzinie. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, kto jest w pojeździe.

"Zatrzymali radiowóz, w taki sposób, aby kierowca audi nie mógł wycofać i podeszli do drzwi samochodu. Wówczas kierujący zaczął cofać, kilkakrotnie uderzając tyłem swojego samochodu w przód radiowozu, a następnie z impetem odjechał uszkadzając ogrodzenie, blaszany garaż i filar jednego z budynków" - relacjonuje mł. insp. Sebastian Gleń. "Kobieta, która była świadkiem zdarzenia, o mały włos nie została potrącona, tylko cudem udało jej się odskoczyć na bok" - dodał rzecznik.

Radiowóz został uszkodzony w sposób uniemożliwiający pościg. Policjanci zaalarmowali kolegów. Ponad 20 funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Niepołomicach oraz kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce rozpoczęli poszukiwania 26-latka.

Reklama

Zbieg został zatrzymany w sąsiedniej gminie kilka godzin później. Mimo upływu czasu, wciąż miał w organizmie 0,18 promila alkoholu, dlatego odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu oraz m.in. za uszkodzenie radiowozu, spowodowane zagrożenia dla życia i zdrowia świadka zdarzenia i ucieczkę z miejsca kolizji.

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj. CODZIENNIE CZEKA OD 20 000 zł do 40 000 zł! 

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!


PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy