Jazda (bez)alkoholowa

Pijany 70-latek uszkodził trzy samochody

Trzy samochody uszkodził pijany 70-latek. Mężczyzna został zatrzymany przez świadka i przekazany policji. Grożą mu dwa lata więzienia – poinformowała w poniedziałek rzecznik oświęcimskiej policji asp. szt. Małgorzata Jurecka.

"70-letni kierowca Citroena uszkodził stojące na parkingu Volvo i Suzuki. Następnie, nie zatrzymując się, próbował wyjechać na drogę. 31-letni świadek uniemożliwił mu ucieczkę i wezwał policję. Badanie trzeźwości wykazało u niego 1,84 promila alkoholu. Policjanci ustalili, że pijany kierowca kilkanaście minut wcześniej na rondzie najechał na tył Hyundaia" - powiedziała Jurecka.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, a także zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

"Na wyróżnienie oraz duże podziękowania zasługuje 31-letni mieszkaniec Jawiszowic, który nie dopuścił, aby pijany kierowca uniknął odpowiedzialności za swój czyn" - powiedziała policjantka.

Reklama

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj. CODZIENNIE CZEKA OD 20 000 zł do 40 000 zł! 

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

PAP/INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy