Jazda (bez)alkoholowa

Miał 3 promile, za to nigdy nie miał prawa jazdy

Ponad 3 promile alkoholu miał w organizmie 36-latek zatrzymany w miejscowości Bolęcin w Małopolsce. Jego dalszą jazdę samochodem przerwał inny kierowca, który zabrał mu kluczyki od samochodu i wezwał policję - poinformował rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Mieszkaniec gminy Trzebinia widział, jak 36-latek jechał zygzakiem po całej drodze, a na jednym z zakrętów zjechał całkowicie na przeciwległy pas ruchu. Gdy tylko kierowca zaparkował przy sklepie, obserwujący go mężczyzna wysiadł ze swojego samochodu i zabrał mu kluczyki.

"Ujęty mężczyzna miał w wydychanym powietrzu ponad 3 promile alkoholu. Okazało się, że nigdy nie posiadał prawa jazdy" - poinformował Gleń.

Sprawcy grozi do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa. Policjanci gratulują mieszkańcowi gm. Trzebinia czujności na drodze i szybkiej reakcji.

Reklama

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj. CODZIENNIE CZEKA OD 20 000 zł do 40 000 zł! 

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy