Jazda (bez)alkoholowa

Kompletnie pijana wiozła dziecko

Kompletnie pijana kobieta usiłowała odjechać samochodem, w którym znajdowało się jej 1,5-letnie dziecko. Nie udało jej się to, dzięki zdecydowanej postawie świadka - kobiety, która dostrzegła chwiejny krok kierujacej.

Do zdarzenia doszło w Częstochowie. Policjanci z Komisariatu I otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że pijana kobieta z małym dzieckiem chce odjechać samochodem. Gdy dotarli na miejsce, zastali kompletnie pijaną 32-latkę, która stała przed samochodem wraz ze zgłaszającą. 

Siedzące na tylnej kanapie dziecko było ubrane nieadekwatnie do panującej na zewnątrz minusowej temperatury - bez kurtki, czapki i butów, a jedynie w cienkim sweterku i spodenkach. 

Badanie wykazało, że nieodpowiedzialna matka miała w organizmie prawie 3 promile. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się też, że jest poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności. Kobieta została zatrzymana, a dziecko po tym, jak trafiło do szpitala na badania, decyzją sądu rodzinnego zostało przekazane pod opiekę babci.

Reklama

Policjanci ustalili, że 32-letnia mieszkanka Częstochowy przyjechała już w takim stanie do centrum miasta, dlatego usłyszała zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i narażenia swojej córki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia. Oprócz grzywny i utraty prawa jazdy grozi jej do 5 lat więzienia.

***

INTERIA.PL/Policja
Dowiedz się więcej na temat: pijani kierowcy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy