Jazda (bez)alkoholowa

Dramatyczne sceny podczas pościgu. 150 km/h pod opadającymi rogatkami

Do dramatycznych scen doszło podczas pościgu za - jak się później okazało - nietrzeźwym i poszukiwanym mężczyzną - doszło w Piasecznie. Uciekinier oraz ścigający go radiowóz z prędkością około 150 km/h przejechali pod zamykającymi się rogatkami.

Policjanci drogówki z Piaseczna prowadzili akcję "Trzeźwość i widoczność", która polegała na wzmożonym patrolowaniu dróg całego powiatu. 

Kierowca nie zatrzymał się do kontroli

W trakcie akcji funkcjonariusze próbowali zatrzymać do kontroli drogowej Hondę. Kierujący nie zareagował na sygnały nakazujące zatrzymanie, jak należy. Przeciwnie, nacisnął mocniej gaz i rozpoczął ucieczkę. Wówczas rozpoczął się kilkunastokilometrowy pościg od ulicy Słonecznej w Lesznowoli, aż do niemal centrum Piaseczna.

Kierujący Hondą w trakcie ucieczki popełniał liczne wykroczenia jadąc z prędkością sięgającą niemal 200 km/h. Pędził, nie zważając na to jakie zagrożenie stwarza dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego, mijając wiele przejść dla pieszych. 

Reklama

150 km/h pod opadającymi rogatkami

Przejazd kolejowy pokonał nie reagując na nadawany sygnał czerwony i opuszczające się już zapory kolejowe. Policjanci nie pozostali w tyle i również z wysoką prędkością przejechali pod opadającymi rogatkami.

Kierowca był pijany i poszukiwany

Gdy kierowca został zatrzymany okazało się, że jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach wyszło również na jaw, że 28-letni mężczyzna, obywatel Ukrainy, jest poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy dla Warszawy - Śródmieścia celem odbycia kary 74 dni pozbawienia wolności w związku z przestępstwami popełnionymi w przeszłości.

Mężczyzna został zatrzymany, a jego samochód został odholowany na policyjny parking. Niebawem stanie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Poza tym odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, a także liczne wykroczenia, które popełnił w trakcie ucieczki.

Policja/Interia.pl
Dowiedz się więcej na temat: policja | Piaseczno | pościg
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy