Jazda (bez)alkoholowa

15-latek uciekał samochodem przed policją. Obok siedział jego ojciec

Policjanci z posterunku w Starej Białej podczas pościgu ujęli nieletniego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 15-latek kierował samochodem nie posiadając uprawnień. Obok siedział pijany ojciec.

 

Wczoraj wieczorem mundurowi z Posterunku Policji w Starej Białej dali sygnał do zatrzymania się kierującemu samochodem marki Peugeot. Kierowca na widok radiowozu wpadł w panikę i aby uniknąć kontroli rozpoczął niebezpieczną ucieczkę. Po przejechaniu kilkuset metrów, wjechał na teren posesji i zatrzymał tam pojazd.

Mundurowi szybko wylegitymowali kierowcę. Okazał się nim 15-letni mieszkaniec gminy Stara Biała. Badanie jego stanu trzeźwości nie wykazało obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Przeciwny wynik wskazały testery w przypadku ojca nastolatka, który siedział na miejscu pasażera. Mężczyzna miał w organizmie 1,24 promila.   

Reklama

Nieletniego policjanci przekazali matce, a materiały w sprawie czynu karalnego, którego dopuścił się 15-latek zostaną przekazane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Płocku.

O konsekwencjach zdecyduje sąd

Zgodnie z Kodeksem Karnym za popełnione przestępstwa odpowiada osoba, która ukończyła 17 lat, wtedy sprawcy za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara aż 5 lat pozbawienia wolności. W przypadku sprawcy nieletniego, czyli będącego w wieku od 13 do 17 lat o konsekwencjach karnych decyduje sędzia Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.

***

INTERIA.PL/Policja
Dowiedz się więcej na temat: Polskie drogi | pijani kierowcy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama