Paryż 2018

Renault EZ-Ultimo - salon na kołach

Jazda nowym prototypem Renault ma być niczym pobyt w wysokiej klasie hotelu lub podróż samolotem w pierwszej klasie.

Renault EZ-Ultimo to wizja nie tylko futurystycznego pojazdu, ale całej idei przemieszczania się w przyszłości. Zaprezentowany prototyp jest oczywiście w pełni autonomiczny, a przestrzeń we wnętrzu wykorzystano do stworzenia niewielkiego, ekskluzywnego saloniku. Wykończono go drewnem, marmurem oraz skórą.

W przeciwieństwie do wielu konceptów, które mają być prawdziwą salonką, EZ-Ultimo jest dość niskie i smukłe, ale jego projektanci kierowali się głównie wygodą podróżnych. Drzwi otwierają się automatycznie, a fotel obraca, aby łatwiej było na nim zająć miejsce. Przed wzrokiem ciekawskich chronią specjalne szyby, a spokoju nie zakłóca dźwięk układu napędowego, ponieważ jest on oczywiście elektryczny. Producent nie podał jednak na jego temat żadnych szczegółów - prawdopodobnie wychodząc z założenia, że w pojeździe w pełni autonomicznym nie ma to większego znaczenia.

Reklama

Założeniem EZ-Ultimo nie jest posiadanie go na własność, ale korzystanie z niego jako z usługi. Renault przedstawia swój koncept jako idealny na krótką przejażdżkę po mieście, wielogodzinne zwiedzanie okolicy lub podróż biznesową. Wiele zależy też od firmy, która będzie świadczyła usługę na przejazdy tym samochodem.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy