Kradzieże

Policja na tropie złodziei samochodów. Odzyskano kolejne dwa pojazdy

Działania polkowickich policjantów doprowadziły do odzyskania dwóch skradzionych samochodów o łącznej wartości 68 tys. złotych. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali podejrzanych oraz udaremnili sprzedaż jednego z aut nieświadomemu klientowi.

 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach wpadli na ślad wartego 8 tysięcy złotych Opla, którego kradzież zgłoszono w ubiegłym tygodniu. Wraz z samochodem funkcjonariusze zatrzymali 26-latka, który był prawdopodobnie odpowiedzialny za jego zniknięcie. Podczas wykonywania czynności wyszło na jaw, że mężczyzna nieraz już gościł na policyjnym komisariacie. Tym razem usłyszał on zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. Grozi mu za to nawet 15 lat pozbawienia wolności.

To jednak nie wszystko. Niedługo później policjanci wpadli na trop innego pojazdu - wartego blisko 60 tysięcy złotych Audi Q3, które zniknęło w marcu bieżącego roku z Holandii. Pojazd został odzyskany podczas próby sprzedaży na terenie Wrocławia. Również tym razem mundurowi zatrzymali podejrzanego, którym okazał się 35-letni mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego. Mężczyzna usłyszał zarzuty paserstwa i oszustwa. Grozi mu za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Oba odzyskane pojazdy zostały zabezpieczone i wkrótce trafią do właścicieli.

Policja odzyskuje coraz więcej skradzionych pojazdów

W ostatnim czasie Policja może pochwalić się wysoką skutecznością w odzyskiwaniu skradzionych pojazdów. Niedawno informowaliśmy o niemałym sukcesie funkcjonariuszy działających w operacyjnej grupie "Kobra", którzy w wyniku własnych ustaleń dowiedzieli się, gdzie najprawdopodobniej mogą znajdować się dwa kradzione samochody o łącznej wartości 200 tysięcy złotych.

Pojazdy zostały szybko zabezpieczone przez policjantów. W ręce funkcjonariuszy wpadł również 39-letni paser, który planował sprzedać samochody.  

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: policja | złodzieje samochodów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy