Reklama

Kradzieże

Kierowca kurierskiego busa pomógł zatrzymać złodzieja samochodów

W Czańcu (woj. śląskie) doszło do zatrzymania złodzieja samochodów, który uciekał przed policyjnym pościgiem. W ujęciu przestępcy pomógł kurier, który swoim dostawczym autem zablokował drogę uciekinierowi.

Jak informuje lokalny portal bielskiedrogi.pl, zanim doszło do zatrzymania uciekającego Fiatem Pandą mężczyzny, próbował on zgubić policyjny pościg trzykrotnie zmieniając samochody, którymi się poruszał.

Zaczęło się od kradzieży na terenie Małopolski Audi A3. W trakcie pościgu mężczyzna porzucił niemieckie auto i wyrzucając z kabiny kierowcę przesiadł się do Fiata Linea. Potem znowu w ten sam sposób zasiadł za kierownicą Pandy, którą we wsi Czaniec (woj. śląskie, pow. bielski) skutecznie zablokował kierujący dostawczakiem.

O ile słowa uznania należą się kurierowi, dzięki któremu złodziej musiał zatrzymać pojazd, to nieco gorzej wypadli policjanci próbujący obezwładnić 32-letniego uciekiniera. Początkowo jeden z funkcjonariuszy nawet wyciągnął broń, ale potem skończyło się na dłuższej szamotaninie z przestępcą, który nie dawał się powalić na ziemię i skuć kajdankami.

Reklama

Całe zdarzenia i nieudolną próbę zatrzymania nagrał wideorejstrator umieszczony w kurierskim busie. Ostatecznie zatrzymanemu 32-latkowi grozi nawet 12 lat za kratami.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: policyjny pościg | Fiat Panda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy