Kradzieże

Jak ukraść Rolls-Royce'a z salonu? Wystarczy się odpowiednio przebrać

Policja w Toronto poszukuje trzech mężczyzn podejrzanych o zuchwałą kradzież luksusowych pojazdów. Złodzieje w biały dzień weszli do jednego z salonów samochodowych, skąd wyjechali dwoma Rolls-Royce'ami i Bentleyem.

W Kanadzie rośnie liczba kradzieży

Kanada zmaga się od pewnego czasu narastającą falą przestępczości. Jak wynika z oficjalnych, policyjnych danych - w samym Toronto kradzieże samochodów wzrosły o niemal 40 procent względem ubiegłego roku. Przy tym wszystkim zauważalnie rośnie zuchwałość złodziei, którzy coraz częściej dokonują rabunków także w biały dzień.

Trzech mężczyzn ukradło luksusowe samochody

Przykładem może być niedawne zdarzenie, które miało miejsce na jednej z bardziej ruchliwych ulic kanadyjskiego miasta. Jak można wyczytać z komunikatu opublikowanego przez Toronto Police Service, trzech zamaskowanych mężczyzn przedostało się na teren jednego z salonów samochodowych, skąd wyjechali dwoma luksusowymi Rolls Royce’ami - modelami Dawn oraz Cullinan i jednym Bentleyem Bentayga.

Reklama

Nie wiadomo jak przedostali się na teren obiektu

Nie jest do końca jasne, w jaki sposób przestępcy przedostali się na teren obiektu i jakim cudem udało im się odjechać trzema tak drogimi samochodami, bez wzbudzenia niczyich podejrzeń. Jeszcze większe zaskoczenie wzbudza fakt, że kradzieży dokonano ok. godziny 16:00, a więc w momencie wzmożonego ruchu komunikacyjnego. Policja zwraca jednak uwagę, że w trakcie popełniania kradzieży, mężczyźni mieli na sobie kombinezony mechaników,a ich twarze były zakryte maseczkami ochronnymi oraz okularami przeciwsłonecznymi.

Koszt ukradzionych aut to ponad milion dolarów

Chociaż ciężko wytypować szacunkowy koszt skradzionych pojazdów, zachodnie media wskazują, że kwota ta może sięgać ponad miliona dolarów. Trzy luksusowe samochody były ostatni raz widziane, gdy przemieszczały się ulicą leżącą równoległą do tej, na której znajdował się salon. Następnie po pojazdach oraz złodziejach słuch całkowicie zaginął. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rolls-Royce | Bentley | złodzieje samochodów | toronto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy