Budowa autostrad

Wkrótce budowa kolejnych odcinków drogi S6 między Koszalinem i Słupskiem

GDDKiA wybrała najkorzystniejsze oferty w przetargach na realizację dwóch odcinków drogi ekspresowej S6 między Sianowem a Słupskiem.

W obu przetargach GDDKiA wybrała oferty firmy Polaqua. Odcinek drogi ekspresowej S6 Sianów - Sławno chce ona wybudować za 614,8 mln zł, a odcinek Sławno- - Słupsk - za 673,8 mln zł. Obie oferty były z najniższą ceną spośród złożonych w przetargach.

Budowa drogi S6. Są odwołania

Pozostałym oferentom, którzy składali oferty w obu przetargach, nie minął jeszcze termin odwołania od rozstrzygnięcia. Jak poinformowała GDDKiA, do 22 kwietnia dla odcinka Sławno-Słupsk wpłynęło już jedno.

"Sprawę rozstrzygnie Krajowa Izba Odwoławcza. Dokumentacja postępowań trafi następnie do standardowej kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Po zakończeniu czynności kontrolnych będą mogły zostać podpisane umowy" - poinformowano w komunikacie.

Reklama

Zadaniem wybranej firmy będzie przygotowanie projektów wykonawczych w ciągu 10 miesięcy, a w kolejnych 19 miesiącach, z wyłączeniem okresów zimowych, realizacja robót budowalnych, a także uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

Na realizację dwóch odcinków trasy S6 między Sianowem (woj. zachodniopomorskie) a Słupskiem (woj. pomorskie) szczeciński oddział GDDKiA ogłosił dwa odrębne przetargi we wrześniu 2021 r. Otwarcie ofert nastąpiło w grudniu.

Budowa drogi S6 Sianów - Słupsk

W przetargu na realizację drogi ekspresowej S6 na odcinku Sianów-Sławno o długości 23,1 km złożonych zostało 12 ofert. Drugi odcinek między Sławnem a Słupskiem o długości 22,9 km chciało wykonać 10 oferentów.

W ramach 46-kilometrowej trasy S6 Sianów-Słupsk powstanie osiem węzłów drogowych i dwa Miejsca Obsługi Podróżnych II kategorii. Droga ekspresowa wyposażona zostanie w nowoczesne urządzenia do zarządzania ruchem, urządzenia ochrony środowiska i w elementy związane z bezpieczeństwem ruchu na drodze. Ponadto powstanie sieć teleinformatyczna umożliwiająca sprawne i szybkie komunikowanie zdarzeń do Punktu Informacji Drogowej.

Nowa droga powinna zostać udostępniona kierowcom w 2025 r. Wówczas drogą ekspresową S6 można będzie przejechać od Trójmiasta do Szczecina. 

***

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc 

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: droga s6 | budowa dróg | GDDKiA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy