Budowa autostrad

To już ostatni krok przed rozpoczęciem budowy kolejnego odcinka drogi S19

Coraz bliżej budowy kolejnego odcinka drogi S19 Via Carpatia. Do wojewody podlaskiego wpłynął wniosek o wydanie wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla odcinka S19 Malewice - Chlebczyn.

To jest ostatni krok, po którym maszyny budowalne ruszają w teren.

Blisko 26-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S19 między Malewicami a Chlebczynem realizowany jest od 2021 roku w systemie "Projektuj i buduj". Koszt inwestycji to ok. 665,2 mln zł. 

Koniec budowy w 2025 roku

Rozpoczęcie robót w terenie planowane jest w II połowie 2022 r., po uzyskaniu decyzji ZRID. Droga ma być gotowa w połowie 2025 roku. 

Odcinek Malewice - Chlebczyn to najbardziej na południe wysunięty fragment S19 na Podlasiu, przekraczający rzekę Bug i wchodzący na obszar województwa mazowieckiego w rejonie miejscowości Chlebczyn i Sarnaki.  

Reklama

S19 Malewice - Chlebczyn to część drogi Via Carpatia

Nowa, dwujezdniowa droga ekspresowa połączy realizowany już odcinek Boćki - Malewice z przygotowywanym do realizacji odcinkiem S19 w województwie mazowieckim. Ominie od zachodu Siemiatycze, wyprowadzając ruch tranzytowy z miasta oraz przekroczy dolinę Bugu estakadą o długości blisko 0,7 km.  

Na odcinku o długości 25,7 km przewidziano budowę 22 obiektów inżynierskich, w tym 11 przejść dla zwierząt, powstaną również dwa węzły drogowe i dwa miejsca obsługi podróżnych (MOP).

***


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: droga s19 | budowa dróg
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy