Budowa autostrad

Ruszyły prace na budowie S7 pod Warszawą

Ruszyły pierwsze prace na drodze ekspresowej S7 Warszawa-Grójec - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Dodano, że zaczęto od wycinki drzew na DK7 i rozbiórki budynków na odcinku pomiędzy Grójcem a Tarczynem w kierunku Warszawy.

Ruszyły pierwsze prace na drodze ekspresowej S7 Warszawa-Grójec - poinformowała we wtorek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Dodano, że zaczęto od wycinki drzew na DK7 i rozbiórki budynków na odcinku pomiędzy Grójcem a Tarczynem w kierunku Warszawy.

Jak podała w komunikacie GDDKiA "wycinka drzew prowadzona jest w kierunku do Warszawy, następnie będzie kontynuowana w drugą stronę od Warszawy do Grójca i potrwa do końca lutego br.". Dodano, że podczas prowadzenia tych robót wprowadzono tymczasową organizację ruchu polegające na zwężeniu jezdni do jednego pasa ruchu oraz ograniczeniu prędkości do 60 km/h..

Reklama

Dyrekcja poinformowała, że prace zostały podzielone na 3 odcinki: od węzła Warszawa-Lotnisko do w. Lesznowola na odcinku ok. 6,6 km, od w. Lesznowola do Tarczyna na odcinku ok. 14,8 km oraz na odcinku od w. Tarczyn do obwodnicy Grójca o długości ok. 7,9 km.

"Zadaniem wykonawców będzie wybudowanie dwujezdniowej trasy ekspresowej o łącznej długości ok. 29 km. Na odcinku od węzła Lotnisko do węzła Lesznowola będą dwie jezdnie po 3 pasy ruchu (plus pas dzielący 5 m, natomiast od węzła Lesznowola do początku obwodnicy Grójca dwie jezdnie po 2 pasy ruchu (plus pas dzielący 12 m, jako rezerwa pod trzeci pas) " - podała GDDKiA.

W komunikacie zaznaczono, że dostęp do drogi będzie możliwy poprzez węzły drogowe w Zamienie, w Lesznowoli, w Antoninowie, w Złotokłosach, w Tarczynie Północ i w Tarczynie Południe. "Wybudowane zostaną również urządzenia ochrony środowiska jak i bezpieczeństwa ruchu drogowego" - podano.

Dodano, że "zgodnie z umowami termin zakończenia prac przewidziany został w marcu 2021 roku.  Wartość inwestycji (dokumentacja, wykup gruntów, realizacja) wynosi 1,5 mld zł. Inwestycja jest współfinansowana z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020".


PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy