Budowa autostrad

Rusza kolejny etap remontu autostrady A2 w Łódzkiem

Na autostradzie A2 między węzłami Zgierz i Stryków rozpoczyna się kolejny etap remontu. Podczas jego trwania ruch w obu kierunkach autostrady na czterokilometrowym odcinku będzie odbywał się jezdnią północną (w kierunku Poznania).

Na tym dwukierunkowym odcinku będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 80 km/h. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do połowy maja.

Zmiana organizacji ruchu i ograniczenie prędkości

"Rusza kolejny etap remontu na autostradzie A2 między węzłami Zgierz i Stryków. Prace prowadzone będą na 4-kilometrowym odcinku na jezdni prowadzącej w kierunku Warszawy. Będą one polegały na usunięciu starej nawierzchni i ułożeniu dwóch warstw nowej, wraz z siatką wzmacniającą. W związku z tym, ruch na czas prowadzonych prac będzie odbywał się w obu kierunkach po jezdni północnej (kierunek Poznań) przy ograniczeniu prędkości do 80 km/h" - poinformował w środę rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi Maciej Zalewski.

Reklama

Obecnie na wyznaczonym odcinku między węzłami Stryków i Zgierz trwa na A2 montaż oznakowania, umożliwiającego wprowadzenie na jezdni północnej ruchu dwukierunkowego, co może powodować chwilowe utrudnienia dla jadących w stronę Poznania.

Remont potrwa 1,5 miesiąca

"Roboty na tym odcinku autostrady prowadzone będą - zgodnie z deklaracją wykonawcy - do połowy maja. Wprowadzana organizacja ruchu nie będzie miała wpływu na ruch na węzłach Zgierz i Stryków, gdzie będzie się on odbywał normalnie" - dodał Zalewski.

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc

***

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Autostrada A2 | remont drogi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy