Budowa autostrad

Podpisano umowę na budowę kolejnego odcinka drogi S19

W piątek w Sokołowie Małopolskim podpisana została umowa na zaprojektowanie i budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S19 na Podkarpaciu. Odcinek od węzła Kamień do węzła Sokołów Małopolski Północ będzie miał ok. 8 km długości. Jego budowa będzie kosztować ponad 286,4 mln zł.

Podpisanie umowy oznacza, że szlak Via Carpatia od Lublina do Sokołowa Młp., liczący ponad 131 km jest w realizacji. Natomiast trasa od Sokołowa Młp. do Rzeszowa jest już gotowa i korzystają z niej kierowcy.

Odcinek od węzła Kamień (z węzłem) do węzła Sokołów Małopolski Północ (z węzłem) wybuduje firma Budimex za kwotę ponad 286,4 mln zł w terminie 34 miesięcy.

Zadaniem wykonawcy prowadzącego inwestycję w systemie "projektuj i buduj" będzie zaprojektowanie tego odcinka drogi ekspresowej S19, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, wybudowanie drogi wraz z obiektami inżynierskimi i towarzyszącą infrastrukturą, opracowanie dokumentacji powykonawczej oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

Reklama

Okresy zimowe (tj. od 15 grudnia do 15 marca) będą wliczane tylko do czasu objętego projektowaniem. Do czasu realizacji robót przerwy zimowe nie będą wliczane.

S19 w realizacji

Aktualnie na terenie województwa podkarpackiego oddano do użytku około 30 km drogi ekspresowej S19 w pobliżu Rzeszowa. W realizacji znajduje się ponad 54 km tego szlaku od granicy województwa lubelskiego do Sokołowa Małopolskiego. Dla 5 odcinków trasy Via Carpatia od węzła Rzeszów Południe do granicy w Barwinku, o łącznej długości ponad 85 km, opracowywane są koncepcje programowe.

W realizacji znajduje się także 77 km drogi S19 na Lubelszczyźnie, od Lublina do granicy woj. podkarpackiego. Dla odcinka Kraśnik - granica woj. podkarpackiego o długości 35 km wykonawcy złożyli już wnioski o wydanie decyzji ZRID. Jeszcze w grudniu planowane jest złożenie wniosków o wydanie ZRID dla odcinka od Lublin - Kraśnik o długości 42 km.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy