Budowa autostrad

Budowa kolejnego odcinka drogi S19 coraz bliżej. Gdzie powstanie?

GDDKiA otwarła oferty złożone w przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie drogi ekspresowej S19 na odcinku Międzyrzec Podlaski - Radzyń Podlaski.

Jako najkorzystniejsza została wskazana oferta firmy Stecol Corporation. Jednym z warunków podpisania umowy z wyłonionym wykonawcą będzie brak odwołań od decyzji komisji przetargowej.

Oferta Stecol Corporation opiewa na kwotę ok. 570,7 mln zł i stanowi ok. 88,4 proc. budżetu GDDKiA na tę inwestycję. Poprawność przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego zostanie jeszcze standardowo skontrolowana przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. 

S19 wydłuży się o kolejne 22 km

Odcinek Międzyrzec Podlaski - Radzyń Podlaski liczyć będzie ok. 22,3 km. Na początkowym fragmencie, o długości ok. 3 km, nowa dwujezdniowa trasa przebiegać będzie w śladzie obecnej drogi krajowej nr 19. Następnie poprowadzona zostanie nowym korytarzem i od zachodniej strony ominie Kąkolewnicę. 

Reklama

W ramach inwestycji planowane są dwa węzły drogowe (Kąkolewnica - w okolicach miejscowości Grabowiec oraz Radzyń Podlaski Północ). Ponadto wybudowane zostaną cztery mosty, 11 wiaduktów, sześć przejść dla zwierząt dużych i średnich, dziewięć przepustów z funkcją przejść dla zwierząt małych oraz drogi dojazdowe i lokalne. 

Projektowanie i budowa

Inwestycja realizowana będzie w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych w systemie Projektuj i buduj. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał za zadanie zaprojektowanie i wybudowanie nowej drogi w ciągu 36 miesięcy od podpisania umowy, z wyłączeniem okresów zimowych w czasie robót budowlanych. 

Sześć odcinków północnej S19 w woj. Lubelskim

To kolejny odcinek Via Carpatia, jaki zostanie wybudowany w województwie lubelskim. W lutym br. rozpoczęła się realizacja S19 od granicy województw mazowieckiego i lubelskiego do Międzyrzeca Podlaskiego (ok. 13,7 km). W kwietniu podpisano umowę na zaprojektowanie i dobudowę drugiej jezdni obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej (ok. 7,8 km). Aktualnie trwają przetargi na zaprojektowanie i wybudowanie ok. 18-kilometrowego odcinka S19 Radzyń Podlaski - Kock oraz ok. 16-kilometrowego fragmentu trasy między Kockiem a Lubartowem. Wyłoniono już wykonawcę odcinka Lubartów - Lublin. 

 Stan budowy S19 w woj. lubelskim

  • gr. woj. lubelskiego i mazowieckiego - Międzyrzec Podlaski, podpisana umowa na realizację,  
  • Międzyrzec Podlaski - Radzyń Podlaski, wybrano najkorzystniejszą ofertę, 
  • Radzyń Podlaski - Kock, trwa przetarg na realizację, 
  • obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej (dobudowa drugiej jezdni), podpisana umowę na realizację, 
  • Kock - Lubartów, trwa przetarg na realizację, 
  • Lubartów - Lublin, podpisana umowa na realizację, trwa opracowywanie projektu budowlanego i materiałów do wniosku o wydanie decyzji ZRID. 

***

Ile zarabiają najemnicy w wojsku ukraińskim?

***

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc 

GDDKiA/Interia.pl
Dowiedz się więcej na temat: budowa dróg | droga s19 | Via Carpatia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy