Budowa autostrad

Będą nowe drogi na wakacje

Kierowcy wybierający się samochodem na wakacje będą mogli skorzystać z kilku odcinków nowych dróg. Przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zapowiadają ułatwienia między innymi dla korzystających z trasy S7.

Jak mówi rzecznik Dyrekcji Jan Krynicki, dotyczy to między innymi osób, które jadą na Mazury. Wjeżdżając do województwa warmińsko - mazurskiego od razu wjedzie się na trasę S7. Następne odcinki w tym województwie będą oddane jeszcze w tym roku.

Fragment trasy S7 na południe od Radomia do granicy z województwem świętokrzyskim będzie otwarty w przyszłym tygodniu. Także w przyszłym tygodniu zostanie otwarty 4-5 fragment tej trasy, stanowiący odcinek wschodniej obwodnicy Krakowa.

W najbliższym czasie oddane do użytku zostaną także fragmenty trasy S11, które jednocześnie pełnią rolę obwodnic Ostrowa Wielkopolskiego oraz Jarocina.

Reklama

W czasie wakacji drogowcy rozpoczną też budowę kilku dróg. Chodzi między innymi o trasę A1 w województwie śląskim, a także o drogę S5 w województwie kujawsko-pomorskim - to 125 kilometrów drogi, która w przyszłości połączy obwodnicę Gniezna z autostradą A1 w okolicach Grudziądza.

Drogowcy oficjalnie rozpoczęli także budowę kolejnego odcinka południowej obwodnicy Warszawy.

Informacyjna Agencja Radiowa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama