WRC. Hyundai zakontraktował czterech kierowców

​Estończyk Ott Tanak, Belg Thierry Neuville, Hiszpan Dani Sordo i Irlandczyk Craig Breen będą w sezonie 2021 kierowcami fabrycznymi zespołu mistrzów świata - Hyundaia.

W sezonie 2020 najlepiej wypadł Tanak zajmując w klasyfikacji końcowej trzecie miejsce. Neuville był czwarty, Sordo ósmy a Breen dziewiąty. Hyundai zwyciężył w klasyfikacji producentów zaledwie o 5 pkt wyprzedzając ekipę Toyoty z mistrzem świata Francuzem Sebastienem Ogierem na czele.

W ekipie Huyndaia najdłuższy staż ma Sordo, który już ósmy sezon będzie kierowcą tego teamu.

We wszystkich rundach mistrzostw świata 2021 w ekipie Hyundaia wystąpią Tanak i Neuville. Dwaj pozostali będą startowali w wybranych rajdach. Sezon zacznie Sordo w styczniu w Monte Carlo, Breen pojedzie natomiast w lutym w drugiej rundzie, w Szwecji.

Szefowie koreańskiego zespołu potwierdzili, że ich ośrodek rozwojowy intensywnie pracuje nad nowym samochodem na sezon 2022, gdy do WRC wejdzie napęd hybrydowy.

Reklama

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj. CODZIENNIE CZEKA OD 20 000 zł do 40 000 zł! 

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!


PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy