WRC. Dani Sordo najszybszy na Sardynii

​Hiszpan Dani Sordo (Hyundai I20 WRC) wygrał samochodowy Rajd Sardynii, szóstą rundę mistrzostw świata. Kajetan Kajetanowicz (Skoda Fabia Rally 2 Evo) zajął drugie miejsce w kategorii WRC 3 i dziewiąte w klasyfikacji generalnej.

Drugi ze stratą 5,1 s był Belg Thierry Neuville (Hyundai I20 WRC), a trzeci sześciokrotny mistrz świata Francuz Sebastien Ogier (Toyota Yaris WRC) - strata 6,1 s. Lider klasyfikacji generalnej MŚ Brytyjczyk Elfyn Evans (Toyota Yaris WRC) zajął czwarte miejsce, tracąc do Sordo 1.02,3 s.

"To jest niesamowite, choć nie jestem zadowolony z dzisiejszych czasów. Ale najważniejsze jest, że dowieźliśmy do mety zwycięstwo" - powiedział Sordo, który w tym roku nie ma stałego miejsca w zespole Hyundaia.

Także Ogier nie był do końca zadowolony ze swojej jazdy. "Nie mogłem zrobić nic więcej, jechałem na limicie. To była prawdziwa walka przez cały weekend, daliśmy z siebie wszystko. Szkoda, że przegraliśmy z Thierrym o sekundę" - powiedział Ogier.

Evans utrzymał pozycję lidera cyklu. Brytyjczyk ma na koncie 111 pkt, 14 pkt przewagi nad Ogierem i 24 pkt nad Neuvillem.

Obrońca tytułu Ott Tanak (Hyundai I20 WRC) zajął 6. miejsce i nie ma już szans na powtórzenie sukcesu z 2019 roku. Estończyk miał podczas pierwszej rundy MŚ Rajdu Monte Carlo bardzo groźny wypadek, wypadł w Alpach z drogi przy pełnej prędkości.

Kajetanowicz miał pecha, na przedostatnim odcinku specjalnym przebił oponę, stracił do prowadzącego w WRC 3 Fina Jariego Huttunena (Hyundai I20 R5) ponad jedną minutę i nie miał już szans na zwycięstwo w swojej kategorii.

Z powodu pandemii koronawirusa tegoroczny sezon rajdowych MŚ został znacznie skrócony. Dotychczas rozegrano pięć imprez, a ta na Sardynii jest przedostatnim etapem. Rywalizacja ma się zakończyć w Belgii (19-22 listopada).