Toyota GR Yaris WRC - Ogier zakończył testy hybrydowej rajdówki

Sebastian Ogier, mistrz świata WRC, właśnie zakończył dwudniowe testy nowej hybrydowej Toyoty GR Yaris WRC. Rajdówka wystąpi w nadchodzącym sezonie rajdowych mistrzostw świata.

Testy odbyły się we francuskich Alpach. Oblodzona nawierzchnia oraz przymrozek dały przedsmak tego, co czeka kierowców w nadchodzącym rajdzie Monte-Carlo, który będzie się rozgrywać od 20 do 23 stycznia.

 Hybrydowe rajdówki są  dla kierowców nowością i pewnego rodzaju wyzwaniem, czego nie ukrywa francuski mistrz świata:
- Nowa technologia jest oczywiście drobnym wyzwaniem dla teamów, ale również dla samych kierowców, jest po prostu inaczej. Jednak pierwsze testy były dla mnie pozytywne, moje pierwsze wrażenia były pozytywne - powiedział Ogier.

Reklama

Dodaje, że hybrydy różnią się od dotychczasowych rajdówek:
- Samochód reaguje inaczej w stosunku do czego byliśmy przyzwyczajeni od ostatnich pięciu lat. Są tutaj nowe parametry, z którymi musimy się oswoić: musimy dostosować się do sposobu rekuperacji jak również jak używać elektrycznego doładowania. Jest to ekscytujące dla nas kierowców. Jest to coś nowego i jak masz coś nowego to zawsze oczekiwania na nowy sezon wzrastają - komentuje Francuz.

Nowa hybrydowa rajdówka Toyoty rozwija ponad 500 KM łącząc moc rozwijaną przez 100 kW silnik elektryczny oraz turbodałodowaną jednostkę o pojemności 1,6 litra.  

Nowy samochód to nie jedyna zmiana dla Ogiera. Na fotelu pilota zamiast Juliena Ingrassiana zasiądzie Benjamin Veillas. Panowie współpracowali już wcześniej, ale dopiero teraz wspólnie wystartują w rajdach mistrzostw świata.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Toyota | FIA WRC | samochody hybrydowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama