Tanak liderem Rajdu Monte Carlo

Estończyk Ott Tanak (Toyota Yaris WRC) prowadzi po pierwszym etapie samochodowego Rajdu Monte Carlo, pierwszej rundzie tegorocznych mistrzostw świata kierowców.

Tanak wygrał pierwszy odcinek specjalny, na drugim najszybszy był wicemistrz świata Belg Thierry Neuville (Hyundai I20 WRC).

"To był czysty przejazd, nie popełniłem żadnego większego błędu" - powiedział Estończyk.

Po czwartkowym etapie Tanak o 9,1 s wyprzedza obrońcę tytułu Francuza Sebastiena Ogiera (Citroen C3 WRC) i o 14,3 s Neuville’a.

"Cieszę się z pozycji. Wszyscy wiedzieli, że początek będzie trudny. To był dobry start, choć może byłem zbyt ostrożny na oblodzonych partiach trasy na pierwszym odcinku" - przyznał Ogier.

Reklama

Pierwszego dnia nie będą mogli natomiast uznać za udany dwaj pozostali kierowcy ekipy Hyundaia - dziewięciokrotny mistrz świata Francuz Sebastien Loeb i Norweg Andreas Mikkelsen.

Ten pierwszy jest ósmy ze stratą 55,2 s, a drugi plasuje się na dziewiątej pozycji - 59,6.

"Założyłem opony z kolcami, ale to był błąd. Zrobiłem, co mogłem, ale na takich szybka jazda nie była możliwa" - zaznaczył Loeb.

Na dobór opon narzekał także Mikkelsen.

"Było sucho, a ja miałem cztery zimowe opony i ślizgałem się jak po lodzie" - ocenił.

W piątek w programie jest sześć odcinków specjalnych, trzy powtarzane próby. Pierwsza to Valdrome - Sigottier (20,1 km), druga Roussieux - Laborel (24,1 km) i ostatnia Curbans - Piegut (18,5 km).

Start do pierwszego piątkowego OS o godz. 9.11.


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy