Reklama

Skoda zaprezentowała fabię WRC

Na salonie w Genewie Skoda zaprezentowała samochód, który na rajdowych trasach zastąpi octavię - fabię WRC.

Samochód został oparty na Skodzie Fabii RS, która wg prezesa Skody, Vratislava Kulhanka, idealnie nadaje się jako baza dla auta WRC.

- Nowy samochód oparty na jednym z najlepiej sprzedających się aut, jest znaczącym elementem strategicznego planu Skody na najbliższe lata - powiedział Kulhanek - Jego częścią są również nasi partnerzy jak Shell czy T-Mobile. Bardzo się cieszę, że reprezentuję jednego z sześciu producentów na świecie, którzy biorą udział w najbardziej ekscytującym sporcie motorowym, zwanym Rajdowymi Mistrzostwami Świata - dodał.

Reklama

Fabia WRC będzie znacząco się różniła od bazowej wersji RS. Aby pomieścić szersze opony i większe

koła zwiększono rozstaw kół, dołożono większy zderzak i błotniki w efekcie dochodząc do maksymalnej dozwolonej przepisami FIA szerokości samochodu wynoszącej 1770 mm. Ponadto zmieniono płytę podłogową, by można było zastosować napęd na cztery koła. Zarówno przednia i jak boczne szyby są elektrycznie podgrzewane, by uniknąc zarówno zamarzania, jak i parowania niezależnie od warunków atmosferycznych.

W fabii zamontowana zostanie najnowsza wersja czterocylindrowego, turbodoładowanego silnika, znanego z octavii, o mocy ograniczonej przepisami FIA do 300 KM.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: skoda | wrc

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy