Reklama

Rozstrzygnięcie RPP na "Warszawskim"

Rywalizacja w Rajdowym Pucharze Peugeot będzie głównym wydarzeniem Rajdu Warszawskiego, ostatniej w tym sezonie eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

O ile bowiem rozstrzygnięcia dotyczące tytułu w klasyfikacji generalnej (zwyciężył Leszek Kuzaj) oraz grupie N (Tomasz Czopik) już zapadły, o tyle walka o miejsca na podium w RPP trwać będzie zapewne do ostatniego odcinka specjalnego zawodów na Mazowszu.

Głównymi kandydatami do zajęcia pierwszego miejsca w pucharowej rywalizacji są Piotr Adamus i Magdalena Zacharko. Po udanym występie w Rajdzie Karkonoskim, zawodnicy ze Śląska mają obecnie 16 punktów przewagi nad Grzegorzem Grzybem i Maciejem Wilkiem. Oznacza to, że aby powtórzyć ubiegłoroczny sukces (wygrali Rajdowy Puchar Peugeot 106 Rallye), Piotr i Magda muszą dojechać do mety w Warszawie przynajmniej na ósmej pozycji. Oczywiście w sporcie różnie bywa, ale sympatyczna załoga znana jest ze skutecznej jazdy - zarówno w ubiegłym, jak i tym roku, znalazła się na mecie wszystkich rajdów!

Reklama

Grzegorz Grzyb i Maciej Wilk wcale nie będą mieli łatwego zadania. Mają szanse na wyprzedzenie rywali, ale jednocześnie muszą bardzo uważać. Ich przewaga nad Maksymilianem Kilanowskim i Rafałem Bożkiem wynosi 17 punktów. Oznacza to, że ich druga pozycja w klasyfikacji może być zagrożona.

Nie tylko jednak rywalizacja o poszczególne miejsca na podium interesować będzie kibiców. Szanse na zajęcie czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej Rajdowego Pucharu Peugeot 2002 ma aż pięć załóg. Łukasza Szterleję i Marka Lisickiego, Adama Pola i Patryka Olejniczaka, Dariusza Polońskiego i Grzegorza Dobosza, Marcina Paseckiego oraz Mariusza Pelikańskiego i Daniela Dymurskiego dzielą niewielkie różnice punktowe.

Emocji na Rajdzie Warszawskim więc z pewnością nie zabraknie. Do zawodów zgłosiło się ostatecznie czternaście, spośród szesnastu załóg (zabraknie Dariusza Polońskiego, który nie zdołał odbudować samochodu po wypadku na Rajdzie Karkonoskim oraz Marcina Dobrowolskiego).

Sympatycy sportu samochodowego zastanawiają się, czy zawodnicy w Peugeot 206 XS odniosą i tym razem tak spektakularny sukces, jak podczas poprzedniej eliminacji. Przypomnijmy, że w Jeleniej Górze w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej znalazły się aż cztery "Lewki", a Mariusz Pelikański i Daniel Dymurski sklasyfikowani zostali na bardzo wysokiej, piątej pozycji!

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy