Robert Kubica wystartuje w rajdzie w Toskanii

Były kierowca Formuły 1, rajdowy mistrz świata WRC2 w 2013 roku Robert Kubica potwierdził, że planuje w nadchodzący weekend wystartować we Włoszech w Rally Coppa Citta di Lucca, regionalnej imprezie w Toskanii.

Krakowianin pojedzie Renault Clio 1600, jego pilotem będzie Maciej Szczepaniak.

Warunkiem startu jest otrzymanie zgody włoskiej federacji, gdyż w samochodzie zamontowany został zmieniony system sterowania skrzynią biegów.

"Planujemy start w najbliższy weekend w Rally Coppa Citta di Lucca, regionalnym rajdzie w Toskanii. Pojadę Clio S1600. Od kilku miesięcy pracowaliśmy nad systemem zmiany biegów tak, aby wszystko dobrze grało po przełożeniu go do Clio" - napisał na Facebooku Kubica.

Rozwiał jednak pojawiające się informacje o możliwym powrocie na stałe na rajdowe trasy.

Reklama

"Bardzo bym prosił o niedoszukiwanie się żadnych podtekstów, jeśli chodzi o te starty. Nie wracam do rajdów, nie będę jeździł ośką, nie będę jechał w WRC3. To będzie taki bardziej start towarzyski i hobbystyczny. Przy okazji - jako że pojawiły się zapowiedzi mojego przyjazdu do Łodzi, chciałbym sprostować, że nie jest to prawda" - dodał.

Rajd Coppa Citta di Lucca jest jednym z bardziej znanych w Toskanii. Siedem odcinków specjalnych ma w sumie 74 km. Start do pierwszego OS-u zaplanowano w sobotę tuż po godz. 14, na mecie w Lucca na Piazzale Vittorio Emanuele II pierwsza załoga pojawi się tuż po północy.

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama