Reklama

Robert Kubica kupił... skodę!

Polski jedynak w Formule 1, kierowca zespołu BMW-Sauber kupił sobie nowy samochód. Nie, nie BMW, ale... skodę fabię WRC!

Samochód ten zbudowano w 2006 roku i był on 22. pojazdem tego typu z serii 24. Niemal natychmiast auto zostało wydzierżawione stajni Kopecky Motorsport, która przejęła serwisowanie prywatnych fabii WRC, po wycofaniu się Skody z tego projektu i sprzedaniu wszystkich samochodów zespołom prywatnym.

Reklama

Fabia, która trafiła do Roberta Kubicy, wzięła udział m.in. w trzech wyścigach zaliczanych do mistrzostw świata, we wszystkich trzech za jej kierownicą siedział Jan Kopecky. Samochód debiutował w Rajdzie Monte Carlo 2007 (8. miejsce), w tym samym roku wystartował jeszcze w Rajdzie Niemiec (5. miejsce) i Rajdzie Korsyki (7. miejsce).

Epizod w tym aucie zaliczył również... Carlos Sainz, który w listopadzie 2007 roku z dużą przewagą wygrał rozgrywany w Hiszpanii Rajd Shalymar. El Matador wystartował w tej imprezie ze swoim wieloletnim pilotem Luisem Moyą.

Sukces za kierownicą fabii WRC nr 22 zaliczył również sam Kopecky, który wygrał w 2007 roku czeskie kryterium asów - Rajd Sosnova.

Warto zauważyć, że egzemplarz kupiony przez Roberta Kubicę okazał się samochodem bezawaryjnym, który nie miał nigdy żadnego poważnego wypadku. Nie powinno to jednak dziwić, biorąc pod uwagę fakt, że Polak i Kopecky przyjaźnią się od kilku lat.

Jak na razie nie wiadomo, jakie plany w związku z fabią WRC ma Kubica, który nigdy nie ukrywał, że jest pasjonatem rajdów. Problemów może być kilka - po pierwsze jest coraz mniej imprez, w których można jeździć autami tej klasy, a wkrótce w życie wejdzie całkowity zakaz ich używania (samochody WRC są zastępowane przez tańsze S2000). Ponadto BMW może "krzywo patrzeć" na ewentualne starty Polaka samochodem innym niż spod znaku kręcącego się śmigła...

Fabia WRC na filmie

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: BMW | robert | Robert Kubica | nowy samochód | Nie | wrc

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje