Reklama

Robert Kubica 11. w Szwecji. Na razie!

Mistrz świata Francuz Sebastien Ogier (Volkswagen Polo WRC) jest liderem Rajdu Szwecji po siedmiu odcinkach specjalnych. Robert Kubica zajmuje jedenaste, a Michał Sołowow (obaj Ford Fiesta RS WRC) 17. miejsce.

Ogier stracił na chwilę prowadzenie na rzecz Norwega Andreasa Mikkelsena (Volkswagen Polo WRC) po szóstym OS, ale wrócił na pierwsze miejsce po wygraniu siódmego, ostatniego w czwartek odcinka. Po drugim dniu rajdu wyprzedza Norwega o 5,8 s i fabrycznego kierowcę VW Polo WRC Fina Jari-Matti Latvalę o 12,2 s. Kubica traci do lidera 59,9 s, a Sołowow 2.43,9.

Reklama

Były kierowca Formuły 1 podkreślał w krótkich wypowiedziach, że stara się poprawić pozycję, a jednocześnie jechać ostrożnie, bo to pierwsza impreza na śniegu i zależy mu, aby rywalizować jak najdłużej i nabierać doświadczenia w tak trudnych warunkach.

Robert Kubica plasował się na poszczególnych odcinkach na początku drugiej dziesiątki. Na popołudniowych odcinkach w czwartek (OS 5, 6, 7) był odpowiednio 13., 9. i 11.

"Dzisiejszy dzień można uznać za bardzo udany, pomimo faktu, że 11. pozycja nie jest może szczytem marzeń" - napisał na swoim profilu Kibica. "Mimo to tempo i to jak dziś jechaliśmy, biorąc pod uwagę doświadczenie, z jakim przyjechałem do Szwecji, jest zadowalające. Jechało się naprawdę fajnie. Jestem zadowolony, bo nie jest łatwo. Wiem też, gdzie muszę popracować, jeśli chodzi o moją jazdę, bo różnice pomiędzy torem wyścigowym, a szczególnie luźną nawierzchnią w rajdówce są ogromne. Jak jadę zachowawczo, to muszę trochę inaczej ustawiać auto i popracować nad tym, ale to przyjdzie z doświadczeniem. Oby tak dalej. Mam nadzieję, że uda nam się przejechać w Szwecji jak najwięcej kilometrów i na mecie będziemy w równie dobrych nastrojach, jak dziś wieczorem" - dodał Kubica.

W piątek odbędzie się kolejnych dziewięć odcinków drugiej eliminacji mistrzostw świata 2014. Zakończenie rajdu w sobotę.

Czołówka Rajdu Szwecji po drugim dniu i siedmiu OS:

1. Sebastien Ogier (Francja/Volkswagen Polo WRC)    39.56,5  
2. Andreas Mikkelsen (Norwegia/Volkswagen Polo WRC) strata 5,8 
3. Jari-Matti Latvala (Finlandia/Volkswagen Polo WRC)   12,2  
4. Ott Taenak (Estonia/Ford Fiesta WRC)          14,8  
5. Mads Ostberg (Norwegia/Citroen WRC)          22,5  
6. Mikko Hirvonen (Finlandia/Ford Fiesta WRC)       22,5  
...
11. Robert Kubica (Polska/Ford Fiesta WRC)        59,9
17. Michał Sołowow (Polska/Ford Fiesta WRC)       2.43,0

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje