Rajd Dakar. Całe podium UTV dla Polaków

Na wtorkowym etapie Rajdu Dakar w klasie pojazdów lekkich UTV całe podium zajęły polskie załogi. Zwycięzcami okazali się Marek Goczał z Łukaszem Łaskawcem. Na drugim miejscu uplasował się Michał Goczał (brat Marka) wraz z Szymonem Gospodarczykiem, a trzeci byli Aron Domżała i Maciej Marton.

Na 3. etapie ze startem i metą w Al Quaysumah Goczał z Łaskawcem prowadzili od początku do końca odcinka specjalnego. Drugą załogę zespołu Cobant-Energylandia wyprzedzili o 2.50, a Domżałę z Martonem o 3.08.

Wszystkie dotychczasowe dakarowe odcinki w klasie UTV padły łupem Polaków. Prolog wygrali Marek Goczał z Łaskawcem, w niedzielę najszybsi byli Domżała z Martonem, a w poniedziałek swoje pierwsze zwycięstwo odniósł Michał Goczał.

Mimo tego pasma sukcesów, to nie Polacy prowadzą w klasyfikacji generalnej. Liderami są Amerykanin Austin Jones i Brazylijczyk Gustavo Gugelmin, ponieważ na Goczała i Gospodarczyka sędziowie nałożyli 15 minut kary za ominięcie na niedzielnym etapie 1B jednego z waypointów (punktu kontroli na trasie), co zepchnęło ich na czwarte miejsce w "generalce".

Pozostałe dwie polskie załogi notowały straty na wcześniejszych etapach i w efekcie Domżała z Martonem zajmują szóste miejsce, a Marek Goczał z Łukaszem Łaskawcem - siódme.