Reklama

Rajd czy uroczystości żałobne?

W sobotę w katastrofie lotniczej w Smoleńsku zginął m.in. prezydent Polski wraz z małżonką, parlamentarzyści oraz władze wielu najważniejszych urzędów.

W Polsce natychmiast ogłoszono tygodniową żałobę narodową. Odwołano imprezy kulturalne, zawody sportowe.

Oficjalna żałoba ma skończyć się w piątek wieczorem. Jednak dziś poinformowano, że uroczystości pogrzebowe prezydenckiej pary odbędą się najprawdopodobniej w sobotę.

Na weekend zaplanowano wiele imprez sportowych. W sobotę powinien odbyć się szlagierowy mecz polskiej ekstraklasy, pomiędzy Wisłą i Lechem, jednak krakowski klub poinformował, że nie rozpocznie na razie sprzedaży biletów na to spotkanie.

Zupełnie inaczej postąpili natomiast organizatorzy rajdu Elmot. Impreza ta ma wystartować również w sobotę, inaugurując tegoroczne rajdowe mistrzostwa Polski.

Reklama

I wygląda na to, że wystartuje! Na oficjalnej stronie rajdu, organizatorzy poinformowali:

"Rozpoczęcie zawodów zaplanowane na sobotę 17 kwietnia (tj. dzień po zakończeniu okresu żałoby narodowej) odbędzie się zgodnie z harmonogramem. Jednocześnie zdecydowaliśmy, że start i meta zawodów odbędą się z poszanowaniem powagi zaistniałej tragedii."

Jeśli impreza dojdzie rzeczywiście do skutku (bo z nieoficjalnych informacji wynika, że może jednak zostać przełożona) to może dojść do takiej sytuacji, że podczas gdy w Warszawie odbywać się będą uroczystości pogrzebowe, na trasach koło Świdnicy trwać będzie rywalizacja kierowców...

***

Powyższy tekst pisaliśmy o godzinie 15. Po godzinie 19 otrzymaliśmy następujący komunikat:.

W nawiązaniu do informacji z dnia 10 kwietnia 2010 r. Zarząd Główny Polskiego Związku Motorowego przekazuje, iż wszystkie zawody sportu motorowego, imprezy turystyczne i popularne etc. zostają odwołane do dnia 17 kwietnia 2010 (sobota) włącznie.

Jednocześnie informujemy, że KRAUSE 38. Rajd Elmot i 4. Rajd Świdnicki planowane na dzień 16/18 kwietnia br. odbędą się w dniach 23/25 kwietnia br., a zawody Pucharu MACEC i Mistrzostw Polski w Motocrossie w Radomiu mające odbyć się w dniach 17/18 kwietnia br. zostaną przełożone na inny termin - nową datę podamy w najbliższym czasie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy