Poważny wypadek podczas Rajdu Polski. Dla załogi to koniec

Do groźnego zdarzenia doszło podczas czwartego odcinka specjalnego Rajdu Polski. Jedna z załóg miała tak poważne zderzenie, że to dla nich koniec rywalizacji na tegorocznej polskiej imprezie.

Wypadek na trasie Rajdu Polski

Poważne zdarzenie miało miejsce podczas dzisiejszej rywalizacji w ramach trwającego właśnie Rajdu Polski. Załoga numer 29 w składzie Bogdan Cuzma i Ilka Minor wybiła się na hopie i bardzo niefortunnie wylądowała. Skoda Fabia Rally2 Evo rumuńsko-austriackiego duetu, uderzyła w stojący przy trasie balton.

Obu zawodnikom na szczęście nic się nie stało, ale uderzenie było na tyle poważne, że samochód nie nadaje się do jazdy. Poziom uszkodzeń sprawił, że załoga nie powróci już do rywalizacji na warmińsko-mazurskich trasach.

Rajd Polski 2023

Tegoroczna, 79. edycja Rajdu Polski, rozpoczęła się 19 maja i potrwa do niedzieli 21 maja. W tym czasie zawodnicy pokonają 16 odcinków specjalnych o łącznej długości 182,6 km.

Reklama

Pierwszy, rozgrywany wczoraj, odcinek specjalny wygrał Miko Marczyk (jadący Skodą Fabią RS Rally2), uzyskując czas 1.47,7.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rajd polski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy