Reklama

Polak ukarany!

Rafał Sonik był najszybszy spośród kierowców quadów na pierwszym etap 32. Rajdu Dakar z Buenos Aires do Cordoby. Ale za przekroczenie prędkości na dojazdówce został ukarany 8 minutami.

Wśród motocyklistów Jakub Przygoński zajął siódme miejsce, ze stratą 3.10 do zwycięzcy, Francuza Davida Casteu. Jacek Czachor uplasował się na 23. pozycji - strata 10.51, a Marek Dąbrowski na 28.

W klasyfikacji samochodów wygrał kierowca BMW X3 CC Nani Roma, drugi był Carlos Sainz jadący volkswagenem race touareg .

Trzecie miejsce zajął Stephane Peterhansel (BMW X3 CC ). Krzysztof Hołowczyc (nissan navara) był siódmy.

Aleksander Sachanbiński z Arkadiuszem Rabiegą (Toyota Land Cruiser) zajmują 77. lokatę ze stratą 58.05, a cztery pozycje niżej zostali sklasyfikowani Robert Szustkowski i Jarosław Kazberuk (Mitsubishi Pajero) - 1:02.20.

W rywalizacji samochodów ciężarowych uczestniczy załoga Grzegorz Baran, Rafał Marton i Paweł Zborowski (MAN TGA). Żadna z ekip nie ukończyła jeszcze pierwszego etapu. Niedzielny, drugi etap z Cordoby do La Rioja, ma łączną długość 687 kilometrów, w tym odcinek specjalny długości 355 km.

Reklama

Na starcie 32. edycji Rajdu Dakar stanęło 362 pojazdów, czyli o 177 mniej niż w poprzedniej edycji.

Oto co po pierwszy etapie powiedział Carlos Sainz: "Początek etapu pod każdym względem przebiegał dobrze. Dogoniliśmy Robby'ego Gordona w Hummerze, który wystartował przed nami. W pyle, jaki unosił się za nim, niemożliwe było wyprzedzanie. Użyliśmy Sentinela, ale najwyraźniej Robby tego nie zauważył. Mimo to drugie miejsce jest dobrą pozycją wyjściową do jutrzejszego etapu, który pod względem charakterystyki będzie podobny do dzisiejszego."

Videorelacja z pierwszego etapu

Wyniki 1. etapu:

samochody
 1. Joan Nani Roma (Hiszpania, BMW X3) 2:11.15 
 2. Carlos Sainz (Hiszpania, VW) strata 2.07  
 3. Stephane Peterhansel (Francja, BMW X3) 2.50 
...
 7. Krzysztof Hołowczyc (Polska, Nissan) 6.07
77. Aleksander Sachanbiński (Polska, Toyota) 58.05
81. Robert Szustkowski (Polska, Mitsubishi) 1:02.20
motocykle:
 1. Davida Casteu (Francja, Sherco) 1:50.42 
 2. Cyril Despres (Francja, KTM) strata 0.03
 3. Marc Coma (Hiszpania, KTM) 0.12 
... 
 7. Jakub Przygoński (Polska, KTM) 3.10
23. Jacek Czachor (Polska, KTM) 10.51
30. Marek Dąbrowski (Polska, KTM) 12.44
49. Rafał Jarmuż (Polska, Honda) 19.01 
quady: 
 1. Marcos Patronelli (Argentyna, Yamaha) strata 1.55
 2. Josef Machacek (Czechy, Yamaha) 2.34
...
 8. Rafał Sonik (Polska, Yamaha)  strata 6.05 
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy