​Pierwsza seria Kartingowych Mistrzostw Polski

Gładysz Karting Team już w najbliższy weekend rozpocznie rywalizację w pierwszej serii Kartingowych Mistrzostw Polski Rotax Max Challenge. Na Torze Poznań Natalia i Maciej Gładysz oraz Mateusz Rzucidło zmierzą się z najlepszymi zawodnikami w kraju.

Zawody rozpoczną się w piątkowe popołudnie od oficjalnych treningów. Właściwa batalia ruszy jednak w sobotę, kiedy po warm up‘ie zawodnicy Gładysz Karting Team ruszą do walki o tytuły mistrzów Polski. Łącznie w ciągu całego weekendu zawodnicy zmierzą się w czterech wyścigach. W kategorii Rotax Micro Max zobaczymy Natalię Gładysz, która będzie jedyną dziewczynką w stawce. Przypomnijmy, że dla 9-latki jest to debiutancki sezon w kartingu.

Swoje pierwsze kroki w tej dyscyplinie stawia w tym roku także jej dwa lata młodszy brat Maciej, który wystąpi w jazdach pokazowych "Rotax Micro Max“ (kategorii dla najmłodszych przygotowującej do profesjonalnych zawodów).

Reklama

Młodych zawodników będzie wspierać startujący po raz pierwszy w barwach Gładysz Karting Team wielokrotny Mistrz Polski i uczestnik międzynarodowych zawodów kartingowych Mateusz Rzucidło, który rywalizować będzie w kategorii Rotax Senior Max.

Walka w Kartingowych Mistrzostwach Polski RMCP jest podzielona na dwie serie. Po zawodach w Poznaniu zawodnicy ponownie zmierzą się 22-23 sierpnia w Zielonej Górze, gdzie również nie zabraknie Gładysz Karting Team.  Partnerem tego zespołu jest Interia.pl

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama