Reklama

Pelikański: Bez taryfy ulgowej

Rozpoczęły się już przygotowania do rywalizacji w pierwszym i jak na razie jedynym polskim rajdzie rozgrywanym po nawierzchniach szutrowych - 29. rajdzie Kormoran. Oprócz mistrzostw Polski stanowi on kolejną rundę rajdowego Pucharu Peugeota, któremu prym wiedzie załoga Metpol Rally Team - Mariusz Pelikański i Daniel Dymurski.

Mariusz Pelikański: - To będzie kolejny bardzo trudny rajd. Jego konfiguracja nie będzie wybaczała błędów. Odcinki specjalne są piekielnie szybkie, a na dodatek prawie wszystkie będą przejeżdżane tylko jeden raz. Zmusza to nas do zmiany taktyki - od samego początku będziemy musieli pojechać zdecydowanym, szybkim tempem - bez taryfy ulgowej. Później nie będzie już okazji do poprawiania się. Ponieważ nie mamy zbyt dużego doświadczenia na luźnych nawierzchniach, zorganizowaliśmy po rajdzie Polski dodatkowe testy w mojej rodzinnej okolicy - ich wynik napawa optymizmem. Liczymy więc na moc rajdowych wrażeń, zarówno dla nas, jak i dla naszych wspaniałych kibiców!

Reklama

Daniel Dymurski: - To zdecydowanie najpiękniejszy rajd w Polsce. Równie piękne, lecz i wymagające będą odcinki specjalne, których długość musi budzić pokorę. Jeszcze nigdy nie walczyliśmy na tak długich dystansach, jednak z całych sił staraliśmy się dobrze do nich przygotować tak fizycznie, jak i psychicznie. Równie dobrze przygotowany jest samochód nad którym skrupulatnie pracował nasz zespół - potwierdziły to jego testy. Tak więc jesteśmy pełni zapału i woli walki. Mamy nadzieję, że tegoroczny Kormoran upłynie pod znakiem pięknej i prawdziwie sportowej rywalizacji.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Daniel | kormoran | rajd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje