Reklama

Nissan Z Nismo zaprezentowany. Niestety na drogach go nie ujrzymy

Nismo – specjalny dział Nissana specjalizujący się w tworzeniu topowych wariantów modeli japońskiego producenta - zaprezentował dziś światu wyścigową odmianę modelu Z. Wyczynowy pojazd już wkrótce zawalczy w światowych zawodach motorsportowych. Niestety na zwykłych drogach go nie ujrzymy.

Zaprezentowany dziś Nissan Z GT4 stanowi kontynuację legendarnej historii japońskiego producenta w wyścigach samochodowych. Bazujący na nowym modelu pojazd został opracowany w zakładach inżynieryjnych Nismo, gdzie brał udział w wielu sesjach testowych oraz treningowych przejazdach - m.in. podczas 24-godzinnego wyścigu na torze Fuji.

By samochód spełniał rygorystyczne wymogi wyścigowe, inżynierowie z Nismo Racing Division NMC zmodyfikowali i na nowo zestroili 3-litrową jednostkę V6 VR30DDTT, a także zoptymalizowali podwozie i zawieszenie. Japońscy specjaliści poprawili także aerodynamikę samochodu i zaprojektowali nowy kokpit, który ma spełniać wymogi światowych kierowców wyścigowych.

Reklama

Gotowy do startu

Wizualnie Z GT4 wyróżnia się m.in. dwoma wielkimi wlotami powietrza na masce, a także większym grillem, który teraz przybrał formę siatki. Samochód otrzymał dodatkowy splitter oraz gigantyczne tylne skrzydło. Również z tyłu nie brakuje zmian, wśród których warto wymienić m.in. powiększony dyfuzor oraz wyścigowe światło ostrzegawcze. Jak przystało na rasowego sportowca, do wnętrza powędrowała pełna klatka bezpieczeństwa.

Na ten moment Nissan nie ujawnił cen modelu GT4. Producent obiecał ujawnić więcej szczegółów w listopadzie, w trakcie amerykańskich targów SEMA 2022. Pewnym jest jednak, że już wkrótce pojazd zadebiutuje w seriach wyścigowych na torach całego świata, gdzie zmierzy się z innymi samochodami w specyfikacji GT4. 

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nissan | Nismo | GT4 | wyścigi samochodowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy